seimare

اطلاعات منطقه گردشگری:

آدرس:

دره شهر

هزینه بازدید:

رایگان

زمان بازدید:

بدون محدودیت

رودخانه سیمره

هرآنچه باید درباره رودخانه سیمره میخوانید

رود سیمره یکی از رودهای بزرگ جاری در غرب کشور است که از شهرستان دره شهر واقع در استان ایلام عبور میکند. این رود از ارتفاعات برفگیر در شمال غرب کشور سرچشمه گرفته و از استان ایالم گذشته و سرانجام به کرخه میریزد و از سرچشمه‌های مهم آن رود میباشد. گذر این رود از شهرستان دره شهر در زیبایی و سرسبزی مناطق کنار رودخانه تأثیر به سزایی داشته است و مناطقی دیدنی را برای گردشگران به وجود آورده است.

رود سیمره یکی از جاذبه‌های طبیعی شهرستان دره شهر میباشد این رود از به هم پیوستن دو رود گاماسیاب و رود قره سوه در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی کرمانشاه تشکیل شده و از حاشیه شرقی استان ایالم، ازجمله شهرستان دره شهر میگذرد؛ و در رونق کشاورزی این شهرستان نقش بسیار مهمی دارد. این رود در پل گاو میشان به رود کشکان پیوسته و سرانجام در استان خوزستان به کرخه میریزد و از سرچشمههای مهم این رود می‌باشد.

مکان رود سیمره در ایلام

رودخانه سیمره
رودخانه سیمره

رود سیمره در حاشیه شرقی شهرستان دره شهر جاری بوده و مرز بین استان ایلام و لرستان را تشکیل داده است.

رودخانه سیمره یکی از جاذبه‌های طبیعی شهرستان دره شهر می‌باشد این رود از به هم پیوستن دو رود گاماسیاب و رود قره سوه در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی کرمانشاه تشکیل شده و از حاشیه شرقی استان ایلام، ازجمله شهرستان دره شهر می‌گذرد؛ و در رونق کشاورزی این شهرستان نقش بسیار مهمی دارد.

این رود در پل گاو میشان به رود کشکان پیوسته و سرانجام در استان خوزستان به کرخه می‌ریزد و از سرچشمه‌های مهم این رود می‌باشد.

ویژگی‌های رود سیمره

ویژگی های رود سیمره
ویژگی های رود سیمره

رود سیمره بزرگ‌ترین رود استان ایلام است و در مسیر این رود سد سیمره واقع شده است. از ویژگی‌های این رودخانه ،گل‌آلود بودن آن و هم‌چنین شدت متغیرآن است. لذا محل مناسبی برای آب‌تنی نیست؛ و به همین دلیل ساکنان محلی به آن آب خشمگین می‌گویند.

بهترین زمان سفر و مسیرهای رفتن به رودخانه سیمره

بهترین مسیر برایی بازدید از رود سیمره مسیر تنگه کافرین است که گردشگران می‌تواند از سد سیمره و تنگه بسیار زیبای کافرین نیز دیدن نمایند. این مسیر در جادهٔ ایلام به دره شهر قرارگرفته است. هم‌چنین بهترین فصل برای بازدید از این رودخانه فصل بهار و تابستان می‌باشد.

نزدیک‌ترین اقامتگاه و مکان‌های دیدنی

رودخانه سیمره
رودخانه سیمره

ازجمله اقامتگاه‌های نزدیک به رود سیمره می‌توان به اقامتگاه‌های آلامتو و دوسین در روستای الیاس‌آباد، اقامتگاه آوا در روستای ارمو، اقامتگاه بانزرگه در روستای بانزرگه، اقامتگاه صدف صیمره در روستای چم نمشت، اقامتگاه محله سبز و هومسا در دلفان آباد و اقامتگاه میر نوروز در روستای گرز لنگر اشاره کرد. که گردشگران می توانند در این اقامتگاه ها اوقات خوشی را سپری کنند.

هم‌چنین ازجمله مکان‌های تفریحی که در مسیر رودخانه ‌ی سیمره وجود دارد و گردشگران می‌توانند از آن دیدن کنند می‌توان به تنگه کافرین و سد سیمره اشاره کرد.

اشتراک مطلب:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هرآنچه باید درباره رودخانه سیمره بدانید

تورهای جدید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

پیمایش به بالا