پارک سراب دره شهر

دسترسی سریع:

پارک سراب یکی از مکان‌های تفریحی با آب و هوای مطبوع و طبیعتی بسیار زیبا است که در شهرستان دره شهر از توابع استان ایلام قرار دارد. قرار گرفتن این پارک در دامنه‌ی کبیر کوه و بر سرچشمه رودخانه‌ی سراب آن را به یک مکان گردشگری بسیار دیدنی و چشم نواز تبدیل کرده است.

درباره پارک سراب

پارک سراب
پارک سراب

پارک سراب دره شهر یکی از زیباترین پارک‌های این شهر می‌باشد. این پارک به ابعاد ۵ هکتار است؛ و در منطقه‌ای خوش آب و هوا بنا شده است. فضای سبز مناسب و وجود دریاچه و امکانات رفاهی از قیبل بوفه، شهربازی، سرویس بهداشتی و امکانات تفریحی مانند قایق سواری و ماهیگیری به واسطه استخری که در مسیر رودخانه قرار گرفته است.،سبب شده است که این پارک مورد توجه گردشگران زیادی قرار گیرد.

مکان پارک سراب دره شهر و اقامتگاه های نزدیک

مکان پارک سراب دره شهر
مکان پارک سراب دره شهر

پارک سراب در استان ایلام در شهرستان دره شهر، در ۵ کیلومتری جاده‌ی دره شهر به شهر آبدانان و در دامنه کبیر کوه قرار گرفته است.

نزدیک‌ترین اقامتگاه به پارک سراب، اقامتگاه بام سراب است که در کنار پارک سراب قرارگرفته است و گردشگران می‌توانند اوقات خوشی را در آنجا سپری کنند. هم‌چنین گردشگران می‌تواند در مسیر رفتن به پارک سراب از آتشکده چهارطاقی که در مسیر جاده دره شهر به آبدانان قرارگرفته است و هم‌چنین کبیر کوه دیدن کنند.

معماری پارک سراب دره شهر

پارک سراب ۵ هکتار ابعاد دارد و روی منطقه‌ای با سطح شیب دار قرار گرفته و شکلی پلکانی دارد. این پارک از یک طرف به کوه کبیرکوه و از طرفی دیگر به رودخانه‌ی سراب محدود می‌شود که در مسیر این رودخانه یک استخر وجود دارد که زیبایی خاصی را به پارک بخشیده است.

ویژگی‌ها و بهترین زمان سفر به پارک سراب

ویژگی های پارک سراب
ویژگی های پارک سراب

قرار گرفتن پارک در دامنه‌ی کبیرکوه و بر سرچشمه رودخانه سراب و هم‌چنین وجود درختان بلوط زاگرس در کنار سایر درختکاری‌های مصنوعی در این پارک، جلوه‌ای طبیعی و زیبایی به پارک بخشیده است و آن را از سایر پارک‌ها متمایز می‌کند.

پارک سراب در تمام فصول سال میزبان گردشگران می‌باشد اما فصل بهار به علت سرسبز بودن دامنه کبیر کوه و همچنین فصل تابستان به علت داشتن هوای مطبوع ، بهترین زمان رفتن به این پارک می‌باشد. گردشگران می‌توانند از مسیر دره شهر به آبدانان به این پارک دسترسی پیدا کرده و از آن بازدید نمایند.

اشتراک مطلب:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع:

بیشتر از دره شهر بدانید:

پیمایش به بالا