اطلاعات منطقه گردشگری:

آدرس:

هزینه بازدید:

زمان بازدید:

سنگ معلق گرز لنگر

دسترسی سریع:

این سنگ معلق در شهرستان دره شهر از توابع استان ایلام و در روستای زیبای گرز لنگر قرار دارد. سنگ معلق گرز لنگر یکی از عجایب استان ایلام است. قرار گرفتن سنگ بزرگ به شکل معلق روی سطح مقطع کوچک آن را به پدیده‌ای دیدنی تبدیل ساخته و سبب شده است گردشگران زیادی همه‌ساله برای دیدن این سنگ به روستای گرز لنگر سفر کنند.

سنگ معلق گرز لنگر یکی از جاذبه‌های گردشگری روستای گرز لنگر واقع در شهرستان دره شهر می‌باشد. این سنگ یکی از چندین سنگ معلق موجود در جهان است. سنگ‌های معلق، معمولاً سنگ‌های بزرگی هستند که روی سطح کوچکی قرار گفته‌اند. به‌طوری‌که گویا بر نیروی جاذبه‌ی زمین غلبه کرده و حالتی معلق مانند دارند. سنگ معلق گرز لنگر نیز بر روی سطح مقطع کوچکی قرارگرفته است؛ و همواره موردتوجه گردشگران واقع‌شده است.

این سنگ در استان ایلام، شهرستان دره شهر و در روستای گرز لنگر از توابع بخش ماژین واقع‌شده است.

تاریخچه سنگ معلق گرز لنگر

تاریخچه سنگ معلق گرز لنگر
تاریخچه سنگ معلق گرز لنگر

از زمان پیدایش این سنگ به این گونه در دهستان گرز لنگر، اطلاعلات دقیقی در دست نیست؛ اما به گفته‌ی ساکنان محلی حدود ۱۵۰ سال است که این سنگ به این شکل موجود است و بلاهای طبیعی مثل سیل و زلزله هم نتوانسته است موقعیت این سنگ را تغییر دهد.

ویژگی سنگ معلق گرز لنگر

از ویژگی‌های این سنگ معلق در روستای گرز لنگر می‌توان به شباهت زیاد این سنگ، به سنگ معلقی به نام صخره طلایی یا پاگودا کیا اکتیو در کشور میانمار اشاره کرد.

بهترین زمان برای بازدید از این سنگ معلق فصل بهار و فصل پاییز است. به ویژه فصل بهار که روستای گرز لنگر در این فصل طبیعت بسیار زیبا و دل‌نشینی دارد. همچنین برای بازدید این سنگ معلق باید از مسیر جاده‌ی دره شهر به پل‌دختر، جادهی فرعی روستای گاومیشان مرادآباد و مهتابی به روستای گرز لنگر سفر کرد.

نزدیک‌ترین اقامتگاه و مکان‌های دیدنی به سنگ معلق گرز لنگر

سنگ معلق گرز لنگر
سنگ معلق گرز لنگر

نزدیک‌ترین اقامتگاه به موقعیت سنگ معلق گرز لنگر، اقامتگاه چیت جا واقع در روستای مهتابی و اقامتگاه بانزرکه واقع در روستای بانزرکه در بخش ماژین می‌باشد. هم‌چنین گردشگران می‌توانند علاوه بر بازدید از سنگ معلق گرز لنگر، از طبیعت بکر و زیبای روستای گرز لنگر نیز دیدن کنند.

اشتراک مطلب:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع:

بیشتر از دره شهر بدانید:

پیمایش به بالا