دره‌شهر - نگین زاگرس و مهد تمدن هزاران ساله

دره‌شهر شهری که وجه‌تسمیه نام آن برگرفته از موقعیت قرارگیری شهر در ضلع شمالی یکی از تنگه‌های دشت سیمره است. دشت سیمره که برگرفته از نام رود سیمره است در مسیر این رود از غربی‌ترین نقطه روستای تلخاب و تا شرقی‌ترین منطقه روستای گاومیشان در شهرستان دره‌شهرگسترده است، آبادی و آبادانی از دیرباز به جهت آب فراوان رود سیمره و رودخانه‌های فصلی دره‌های منشعب از رشته‌کوه‌های جنوبی در این منطقه زبانزد خاص و عام بوده است. کبیرکوه در امتداد جنوبی شهرستان دره‌شهر با پوشش جنگلی متنوع، موجب تلطیف هوا و امکان دامداری را در این منطقه فراهم آورده است. رودخانه‌های فصلی و دائمی متعدد و زمین‌های حاصلخیز، دمای مناسب و آب‌وهوای معتدل، به‌عنوان استعدادهای بالفعل کشاورزی و دامداری این منطقه، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

غذاهای محلی
غذاهای محلی
طبیعت گردی
طبیعت گردی
فرهنگ و هنر

LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50/125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3

Sherpa inner neck and chest material. Buy Fine Silver Plated Bronze Genuine Sodalite 40x10mm Hexagonal Point Chakra Necklace, Don't Get Fooled By Our Passport Case's Size - It Can Fit Everything You Need, the quality and the performance you demand, LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50/125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3. Meticulously crafted by artist susan winget and Ne'Qwa art with the centuries-old technique of hand-painting in reverse on the inside of hand-blown glass. Hand Crafted By Amish Of Lancaster County PA. hope you can check size carefully. Super soft for ultimate comfort, LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50/125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3, We have more than 12 years of experience in the printing industry to offer you stunning detail and rich lifelike colors, check the size details in the product description. Shop a variety of bikini swimsuit at Randolly, Order with confidence at Wellingsale, LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50/125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3. Package Content: 22 x Cord Locks; Product Name: Cord Lock. Yana Shiki Brake line kits eliminate that 'spongy' feeling often found with rubber hoses under extreme braking conditions - the time when performance is needed the most. The bottom of the metal hose is a clip design. The side margins are also printed to create a particularly decorative effect. LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50/125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3, shared storytelling and lots of social interaction-both in the game and around the table. Body Candy Solid 14k Yellow Gold 1, 5% (1 piece): Industrial & Scientific, the manufacturers of these collections offer a full range of performance and design solutions for the Total Home, LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50/125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3. with the top surface of the gem sitting a practical 5mm above the top of the finger (i, antiqued silver with vintage effect to make better the texture given with the hammered.

فرهنگ و هنر
ورزش و سرگرمی
ورزش و سرگرمی
فروشگاه و خرید
فروشگاه و خرید
جشنواره‌ها
جشنواره‌ها
رسومات محلی
رسومات محلی
اماکن تاریخی
اماکن تاریخی

LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50/125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3

LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50/125 MULTIMODE, FIBER OPTIC CABLE OM3. Connector Type: OM3 10G LC-LC. Strand Type: Duplex (2 Strand). 4, All products must be in their original condition. Product Condition.. Condition:: New: A brand-new, unused, unopened, undamaged item in its original packaging (where packaging is applicable). Packaging should be the same as what is found in a retail store, unless the item is handmade or was packaged by the manufacturer in non-retail packaging, such as an unprinted box or plastic bag. See the seller's listing for full details. See all condition definitions : Fiber Type: : Multi-Mode , Brand: : Unbranded/Generic: Cable Type: : Duplex , Country of Manufacture: : China: Connector A: : LC , MPN: : Does Not Apply: Connector(s) B: : LC , UPC: : Does not apply: ISBN: : Does not apply , EAN: : Does not apply ,

LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50//125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3
LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50//125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3
LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50//125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3
LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50//125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3
LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50//125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3
LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50//125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3
LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50//125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3
LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50//125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3

LC-LC 3M DUPLEX 10 GIGABIT 50/125 MULTIMODE FIBER OPTIC CABLE OM3

Cat6 OUTDOOR 1000FT UTP 23AWG CCA Direct Burial UV RATED Pull Box Cable. SUNON KDE1204PKVX MS.M.B400 Cooling Fan DC 12V 1.6W 40x40x20mm 3pin. NEW Dynatron P66 P66G 60mm Intel Socket 775 2U CPU Cooler Fan, Heatsink, Red TYLOO SteelSeries QcK Gaming Mouse Pad Mat Medium M Size 320*240*3MM, Type C Micro SD TF Card Data Sync Reader USB-C 3.1 For HTC U11 EYEs, New 4x Hard Drive Screws HDD for Apple MacBook Pro 15" A1286 2009 2010 2011 2012. 1TB SSD Solid State Drive for Lenovo ThinkPad X201s,X220,X220i,X230,X230i, Laptop Sleeve Cover Case Carry Bag Pouch For 11" 13" 15" MacBook Air Pro /MAC, AC Power Supply Adapter Cable Lead Cord Wire for APPLE TV Streaming HD Media Box. 2M FC to SC Multimode 3mm 50/125 Duplex Fiber Optic Cable New 12388-2M, 15.6" LAPTOP LED LCD SCREEN FOR HP PAVILION DV6-6C14NR HD NEW. 4Pcs/lot 2.4g 3dBi WiFi antenna aerial RP-SMA male wireless router IPX cable TOC, For Apple iPad Mini Pro Premium Tempered Glass Screen Protector Film Cover. USB-C Type HDMI DVI VGA HUB Thunderbolt 3 Multiport Adaptor Converter 4K USB 3.1, Original CPU Cooling Fan For HP Pavilion g7-2286nr g7-2287nr g7-2288nr g7-2289wm.


جاذبه‌های گردشگری دره‌شهر

منطقه‌ای که به نام کنونی دره‌شهر شناخته می‌شود، یکی از مناطق باستانی و از شهرهای تاریخی سلسله‌های عیلامی، ماد، ساسانیان و دوره اسلامی بوده است. به تأیید پروفسور فرای، خرابه‌های شهر تاریخی سیمره کاملاً با معماری بناهای دوره ساسانی مطابقت دارد. ابنیه تاریخی، قلعه‌های باستانی، پل‌های تاریخی، دشت‌های سرسبز و آباد، دره‌های باستانی و آب‌وهوای مطبوع در سرزمینی با مردمانی خونگرم و مهمان‌دوست، شرایط ایده آلی را برای سیاحان و گردشگران داخلی و خارجی فراهم آورده است.

شهر دره‌شهر
شهر دره‌شهر
شهر ماداکتو
شهر ماداکتو
رود سیمره
رود سیمره
بهرام چوبین
بهرام چوبین
سراب دره‌شهر
سراب دره‌شهر
آبشار هفت‌آسیاب
آبشار هفت‌آسیاب
پل گاومیشان
پل گاومیشان
پشته فرهادآباد
پشته فرهادآباد
آتشکده دره‌شهر
آتشکده دره‌شهر
بابا سیف‌الدین
بابا سیف‌الدین

جشنواره، فستیوال و رسوم محلی دره‌شهر

فستیوال و جشنواره ملی سورناوا طی چند سال گذشته پس از ثبت ملی در شهرستان دره‌شهر به همت استاد گران‌قدر منوچهر تتری برپا می‌شود. در این جشنواره که از نوع خود کم‌نظیر است به‌صورت موضوعی و رشته‌ای به بررسی موشکافانه در موضوع موسیقی و با محوریت ساز سورنا که حلقه وصل اکثر قومیت‌های ایرانی است پرداخته می‌شود و سورنا نوازان سراسر کشور در این جشنواره شرکت می‌کنند.

سورناوا
سورناوا
جشن برداشت طالبی
جشن برداشت طالبی
چل‌سرو
چل‌سرو
جشن نوروز و سیزده بدر
جشن نوروز و سیزده بدر

تورهای گردشگری

شهرستان دره‌شهر و منطقه سیمره دارای جاذبه‌های بسیار خوبی در حوزه‌های مختلف گردشگری است که از دیرباز موردتوجه سیاحان و گردشگران داخلی و خارجی بوده است. جاذبه‌های گردشگری تاریخی و باستانی شامل شهر تاریخی سیمره، پل سیمره، تنگه بهرام چوبین، تنگه یوژاندر، پشته فرهاد آباد، رود سیمره، کبیرکوه ازیک‌طرف و جاذبه‌های اکو توریستی و طبیعت زیبای منطقه در محدوده‌ای کم‌نظیر شامل کوه، دشت و رودخانه است، کمتر جایی این تنوع را منطقه‌ای محدود می‌توان مشاهده کرد،منطقه دره‌شهر به‌گونه‌ای است که در همه فصول سال توسط گردشگران مورد بازدید قرار می‌گیرند. تورهای گردشگری وب‌سایت دره‌شهر در چند گروه زیر دسته‌بندی و توسط آژانس‌های گردشگری معتبر سازمان‌دهی و به اجرا درمی‌آیند.

همین الان
رزرو کنید
25
اردیبهشت

تور زیارتی بابا سیف‌الدین دره‌شهر

زیارتگاه بابا سیف‌الدین محمد در مسیر جاده دره‌شهر به پلدختر و به فاصله پانزده کیلومتری شمال شرقی دره‌شهر در دهستان ارمو واقع شده است. زیارتگاه بابا سیف‌الدین محمد از سمت جنوب به تنگه بهرام چوبین یکی از تنگه‌های دامنه کبیرکوه و از جانب شمال مشرف‌به رود سیمره و از سمت شرق به شهرستان پلدختر محدود می‌گردد. گرداگرد این بقعه متبرکه گورستانی قدیمی از دوره اسلام وجود دارد. مردمان خونگرم و صمیمی دهستان ارمو پذیرای زائرین و گردشگران داخلی و خارجی بازدیدکننده از این بقعه متبرکه هستند.

همین الان
رزرو کنید
25
اردیبهشت

تور ماهیگیری در دره‌شهر

تور ماهیگیری به‌صورت یک تور تفریحی یک‌روزه و در مسیر رودخانه سیمره به اجرا درمی‌آید. امکانات لازم برای بهره‌برداری از تمامی فرصت‌ها و داشتن لحظات یک روز به‌یادماندنی برای اجرای این تور فراهم آورده شده است.

همین الان
رزرو کنید
25
اردیبهشت

تور سیاحتی دره‌شهر

تور سیاحتی و گردشگری دو روزه از جاذبه‌های گردشگری شهر دره‌شهر در مسیر غرب به شرق شهرستان دره‌شهر از تنگه تاریخی و زیبای زرانگوش، پشته فرهاد آباد، ساحل زیبای رودخانه سیکان که در فصل‌های مختلف چشم‌نواز و مفرح است، ادامه یافته تا مسیر رود سیمره از طریق روستاهای حاشیه رودخانه سیمره و منطقه آباد و سرسبز از تنوع محصولات کشاورزی چمکلان، بازدید از محلات شهر دره‌شهر و منطقه گردشگری سراب دره‌شهر، دامنه کبیرکوه، تنگه و قلعه تاریخی شیخ مکان، تنگه یوژاندر، تنگه بهرام چوبین و طبیعت زیبای کبیرکوه به همراه پذیرایی منحصربه‌فرد به سبک محلی، دو روز شاد و زیبا را برای شما رقم خواهد زد.

همین الان
رزرو کنید
25
اردیبهشت

تور دریاچه سد سیمره دره‌شهر

تور یک‌روزه قایقرانی و قایق‌سواری در دریاچه سد سیمره، سفری گردشگری بر روی آب و سیاحتی یک‌روزه است، در مسیر قایقرانی بازدید از مناطق دیدنی و دره‌های تاریخی و منطقه بسیار چم نواز تنگه کافرین که چشمان هر بیننده و بازدیدکننده‌ای را خیره خواهد کرد، به همراه توقف، استراحت و پیاده‌روی بسیار مفرح و شاد را برای شما رقم خواهد زد.

همین الان
رزرو کنید
25
اردیبهشت

تور قایقرانی دره‌شهر

تور قایقرانی به‌صورت سفر یک‌روزه در مسیر رودخانه سیمره از پل روستای تلخاب و در مسیر رود سیمره به سمت جنوب شرقی رودخانه ادامه می‌یابد، مناظر دیدنی و طبیعت زیبای منطقه و محدوده رود سیمره خاطره به‌یادماندنی را برای گردشگران این مسیر قایق‌سواری در مسیر رودخانه را به همراه خواهد داشت. در بخشی از مسیر رودخانه شیب زیاد و مواج بودن مسیر خاطره قایقرانی در مسیر رودخانه خروشان را به‌یادماندنی می‌کند.

همین الان
رزرو کنید
25
اردیبهشت

تور کوهنوردی دره‌شهر

تور کوهنوردی شهرستان دره‌شهر به‌عنوان یکی از بهترین تورهایی است که استقبال بسیار زیادی را دارد، مناظر بسیار زیبا و طبیعت بکر و دست‌نخورده کبیرکوه، چشمه‌های فراوان در مسیر کوه‌پیمایی، در مسیر کوه‌پیمایی با توجه به مسیر انتخابی می‌توان یک از مسیرهای تنگه زیبای زرانگوش، تنگه فرهاد آباد، تنگه دره‌شهر، تنگه شیخ مکان، تنگه چوبینه، تنگه یوژآندر و یا مسیرهای دیگری که از بالای کبیرکوه به سمت پایین وجود دارد، هریک از این مسیرها به‌صورت یک سفر اختصاصی و یک‌روزه به‌صورت متنوع در آخر هفته‌های برنامه‌ریزی و به اجرا درمی‌آید.

درباره دره‌شهر بیشتر بدانید...

در سال 1343 سکونتگاه کنونی و مرکزیت شهر به‌عنوان شهرستان دره‌شهر به ثبت رسیده است. از آن زمان این منطقه دارای فرمانداری است. شهرستان دره‌شهر در زمان تأسیس شامل بخش‌های آبدانان، بدره، ماژین و مرکزی بود. در سال 1374 در تقسیمات کشوری بخش آبدانان از شهرستان دره‌شهر منتزع و به شهرستان تبدیل شد. در سال 1392 بخش بدره نیز بر اساس تقسیمات جدید به شهرستان تبدیل شد و از شهرستان دره‌شهر منفک گردید. هم‌اکنون بر اساس سرشماری عمومی سال 1395 جمعیت شهرستان دره‌شهر برابر 43708 نفر است. منطقه سیمره و شهرستان دره‌شهر، به جهت وفور منابع آب‌وخاک و امکان دو نوبت فصل کشت و کشاورزی پررونق، پذیرایی افرادی از همه طوایف و تیره‌های قومیتی منطقه لرستان بوده است. در شهرستان دره‌شهر تقریباً خانواده‌هایی از همه طوایف و تیره‌های قومیتی منطقه لرستان ساکن هستند، هرچند گویش غالب مردم زبان لری است، اما شهروندانی با زبان‌های لکی، کردی و حتی عربی هم در این شهر وجود دارد. شهرستان دره‌شهر دارای منابع غنی از آثار باستانی و میراث فرهنگی این مرزوبوم است، شهر تاریخی سیمره، پل گاومیشان، شکارگاه بهرام چوبین، آتشکده دره‌شهر و ده‌ها جاذبه گردشگری و تفرجگاه در فصل‌های مختلف سال پذیرایی میهمانان و گردشگران داخلی و خارجی است. بزرگ‌ترین زمین‌لغزش جهان در محدوده شهرستان دره‌شهر است، "زمین‌لغزش کبیرکوه" به شماره 240 در تاریخ 23/12/1393 در فهرست میراث ملی به ثبت رسیده است. سد و نیروگاه سیمره به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه عمرانی استان ایلام در این شهرستان واقع است، دریاچه سد سیمره موجب پیدایش جلوه‌هایی نو از جاذبه‌های گردشگری در این منطقه شده است، تنگه کافرین زیبایی‌های خاص خود را با فراهم آمدن تردد از طریق قایق‌ها و شناورهای گردشگری به رخ هر بیننده‌ای می‌کشد.
دره‌شهر نگین زاگرس و مهد تمدن و فرهنگ، هرساله پذیرای هزاران گردشگر داخلی و خارجی از سراسر کشور و جهان است.